Przemysł

Węże asenizacyjne rodzaje i średnice

O wężach asenizacyjnych pisaliśmy już jakiś czas temu, jednakże postanowiliśmy jeszcze na moment powrócić do tematu, bowiem okazało się, że spotkał się on ze sporym zainteresowaniem oraz ciepłym odbiorem ze strony naszych czytelników.

Pragniemy na wstępie przypomnieć, że w telegraficznym skrócie wąż asenizacyjny jest produktem, przy pomocy którego z obszaru obiektów mieszkalnych, użytkowych oraz przemysłowych możliwe jest usuwanie wszelkiej maści nieczystości w sposób szybki, sprawny i skuteczny. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, że nie mówimy o jednym, a o całej grupie produktów, której poszczególni przedstawiciele znacznie się od siebie różnią jeżeli chodzi o średnicę, rodzaj oraz cechy charakterystyczne, wyróżniający dany produkt na tle konkurencji.

Rozpocznijmy od kwestii najistotniejszej, a mianowicie – od średnic w jakich dostępne są obecnie produkowane przez zakłady specjalizujące się w dostarczaniu wyposażenia asenizacyjnego. Ich przedstawiciele mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży, a dzięki temu doskonale zdają sobie sprawę, że produkty do zastosowań przemysłowych oraz indywidualnych muszą się od siebie różnić i oferować inne, wysoce pożądane przez daną grupę odbiorców cechy. Wyroby, które to przeznaczone są do niewielkich szamb mieszczących się na ogródkach działkowych czy też stanowiących nieodłączny element danego budynku mieszkalnego dostępne są w średnicach wahających się od 63 do 80 mm, co zdaniem ekspertów jest przekrojem całkowicie wystarczającym w większości standardowych zastosowań.

Podmiotom specjalizującym się w usuwaniu nieczystości z fabryk, bloków mieszkalnych, czy też biurowców oferowane są natomiast wyroby o średnicy pomiędzy 100 a 150 milimetrów, dzięki którym możliwe będzie usunięcie dużych ilości materii organicznej oraz innych zanieczyszczeń w relatywnie krótkim okresie czasu. Warto nadmienić, że pomimo znacznie większej przepustowości, nadmienione węże asenizacyjne z pewnością nie wydrenują nam portfela, bowiem ich ceny utrzymują się na stabilnym, wysoce przystępnym poziomie.

Osoba decydująca się na zakup szlauchu będącego bohaterem niniejszego artykułu zdecydować się może na nabycie produktu wysoce elastycznego bez dodatkowych elementów izolujących lub też wyrobu, który jest dodatkowo wzmacniany przy pomocy warstwy materiału tekstylnego lub specjalistycznego drutu, znacznie ograniczającego ryzyko przerwania lub też uszkodzenia szlauchu, nawet w sytuacji, gdy jest on wykorzystywany w wysoce niesprzyjających warunkach lub też pracować musi nieprzerwanie przez długie godziny. Jeżeli zależy nam przede wszystkim na żywotności oraz braku konieczności wymiany węża na nowy po kilku lub kilkunastu miesiącach jego użytkowania, klient powinien naszym zdaniem bez chwili zastanowienia zdecydować się na produkt dodatkowo zabezpieczany. Będzie to gwarancją, że będziemy mogli swoje usługi świadczyć bez jakichkolwiek przestojów czy problemów, co z pewnością docenią osoby składające zamówienia na wykonanie usługi usunięcia nieczystości z ich posesji.